Home Shqipëri
3 vite heqje lirie për ish-zyrtarin e lartë të burgjeve
Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 3 vite burg ish-zëvendës drejtorin e burgjeve, Iliaz Labin.

Ai akuzohet për korrupsion me tenderët e ushqimeve në burgje.

Veç burgut, Labit i hiqet për 5 vite e drejta për të ushtruar funksione publike.

Gjykata po ashtu ka dënuar me 4 vite burg Shemsi Sinanin, Nexhmi Ballën dhe Ylber Kalanë me 3 vite; të akuzuar për korrupsion aktiv ndaj funksionarëve që ushtrojnë detyre publike. /albeu.com/Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
FOTO EKSKLUZIVE/ Shijoni fitoren magjike të Kosovës kundër Azerbajxhanit
Banorja e Unazës së Re, akuza të forta për Veliajn: Më vunë kryqin në derë
Kush ka dorë në arratisjen e Gruevskit nëpëmjet Shqipërisë? Flet gazetari shqiptar
Skandal, sharlatani që pretendon se zgjidh halle përmes seksit tmerron njerëzit (VIDEO)
"Të vras po ike", dëshmia rrëqethëse e vajzës shqiptare të trafikuar

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media