Home Shqipëri
‘Unë kot s’u bie në qafë’! Ja çfarë pati thënë vrasësi para masakrës (FOTO LAJM)
Ridvan Zykaj tronditi Vlorën sot dhe gjithë Shqipërinë me krimin makabër duke ekzekutuar 8 persona në fshatin Resulaj të Selenicës në Vlorë.

Ai ekzekutoi 4 gra, 3 burrra dhe një fëmijë.

Ndërkohë që ende ngjarja është e mbuluar nga misteri për sa i përket shkaqeve që çuan në këtë masakër, duket se 24 vjeçari ka patur konflikte të vazhdueshme me kushërinjtë e tij.

Në një postim në profilin e tij në ‘Facebook’ autori duke iu përgjigjur komentit të njërit prej shokëve të tij në ‘FB’ i cili e këshillon që të mos bëj fjalë me njeri, sidomos me kushërinjtë, i kundërpërgjigijet se ai “nuk u bie në qafë” por nëse e ngacmojnë ai nuk do t'i lërë rehat.

Sot Ridvan Zykaj në rrethana ende të paqarta vra 8 persona: Azem Zykaj, Sara Zykaj, Denis Zykaj, Perie Zykaj, Aferdita Zykaj, Besim Zykaj, Ledion Zykaj (fëmija 6 vjeç) dhue Vasilika Zykaj. Si motiv i konliktit dyshohen edhe çështjet pronësore por ende nuk është e konfirmuar.

Ndërsa dëshmitarë treguan se ai në adoleshencë kishte pasur një djegie të trupit në masën 70%. “Një depression i momentit”, mund të ketë qenë shkaku, tha një dëshmitar.

Autori ende nuk është kapur, ndërsa policia ka bërë thirrje që qytetarët të bëjnë kujdes pasi ai është i rrezikshëm dhe i armatosur. Në Resulaj të Selenicës ka mbërritur edhe ministri Fatmir Xhafaj dhe drejtori I Policisë së Shtetit Ardi Veliu.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
EMRAT/ Kush janë "Titi" dhe "Niçja" nga Shijaku të arrestuar nga dhjetra forca FNSH dhe RENEA
Politikani shqiptar merr një dhuratë të veçantë nga Luka Modric (FOTO LAJM)
"As Ronaldo dhe as Messi", kush është lojtari më me ndikim në botë
Nga Arben Prenga tek Arben Çuko, si u kapën 27 persona nga mega operacioni "Volvo 4"
Nga vrasja e marshallit italian tek atentati në mes të Shijakut, krimet për të cilat dyshohen të fortët e Shijakut

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media