Home Shqipëri
Arrestimi në Kosovë, avokati tregon se Babalja është në rrezik për jetën
Albert Veliu i njohur ndryshe si dëshmitari X ose si babalja, është arrestuar ditën e sotme në Kosovë.

Për këtë ka reaguar avokati i tij”, Tomë Gashi i cili ka treguar se familjarët e Veliut pretendojnë se ai e kishte fituar azilin politik në Kosovë, dhe se nëse ekstradohet në Shqipëri atij i rrezikohet jeta.

“Me kerkese te Prokurorise per Krime te Renda ne Tirane sot ne Prishtine eshte arrestuar klienti ime Z. Albert Veliu I njohur si BABALJA shtetas I Shqiperise.

Sipas familjareve te Albert Veliut ati dhe djalit te tij I eshte lejuar kerkesa per azil ne Kosove deri me 29.11.2018.

Klienti im pretendon se jeta e tij eshte e rrezikuar nese ekstradohet ne Shqiperi per shkak te implikimit te tij ne aferen qe nderlidhet me Z. Agron Xhafa vllaun e Ministrit te Puneve te Brendshme te Shqiperise.

Sido qe te jete besoj qe Gjykatat ne Kosove do ti respektojn te drejtat e personave qe kerkojn azil politik te garantuara me ligje te Kosoves dhe me konventa nderkombetare dhe nuk do ta ekstradoj Z. Albert Veliun te cilit i eshte pranuar azili ne Kosove.”, shprehet Avokati. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"10 mijë euro për të marrë gradën komisar, si u favorizuan kandidatët"
Si u fsheh ndalimi i Panajot Barkas, futi në Shqipëri 20 libra për "Vorio Epirin"
Investimi i UKT-së, rrjet i ri i kanalizimeve në rrugën “Ali Shefqeti”
Rama nuk heq dorë nga dialogu: Ose do vdesim të gjithë së bashku, ose… (FOTO LAJM)
Rama kërkon 300 studentë dhe live të dialogojë, Sali Berisha kundër (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media