Home Shqipëri
U vranë me bukë në gojë, Mati shpall “Qytetarë Nderi” tre viktimat
Një ngjarje e rëndë ka lënë sot pa fjalë jo vetëm Matin, por gjithë Shqipërinë.

Kujtim Koxha, banues në Shëlli Mat dhe kyeplak i fshatit, ka vrarë ditën e sotme tre persona, dy prej të cilëve ishin punonjës të bashkisë.

Mentor Hoxha, Hamit Buçi dhe Erzen Alija u vranë më automatik nga Kujtim Koxha. I plagosur nga ngjarja mbeti Astrit Hani. Një orë pas krimit policia arrestoi autorin e dyshuar.

Këshilli i Bashkisë Mat i mbledhur sot, pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në fshatin Shillë me 3 të vdekur dhe një të plagosur, i shpalli tre punonjësit e vrarë “Nderi i Bashkisë Mat”.

“Ju drejtohemi së pari familjarëve për tju shprehur dhimbjen e sinqertë për humbjen e të dashurve Tuaj duke ju përcjellë ngushëllimet me besimin në forcën Tuaj për përballimin e kësaj humbje të madhe.

Dënojmë kolegjialisht aktin kriminal të ndodhur ndaj punonjësve të Bashkisë Mat të rënë në krye të detyrës si dhe inkurajojmë të gjithë punonjësit e Bashkisë Mat në kryerjen e detyrës së tyre pa u lëkundur ndaj këtyre fenomeneve. Në të njëjtën kohë ju bëjmë thirrje organeve ligjzbatuese për zbardhjen e këtij akti kriminal dhe ndëshkimin e autorëve.

Këshilli i Bashkisë Mat në mënyrë unanime vendosi për të rënët dhënien e titujve të nderit ‘Nderi i Bashkisë Mat’ për rënien në krye të detyrë. Këshilli i Bashkisë Mat vendosi dhe uljen e flamurit Bashkiak në gjysmë shtizë”, thuhet në deklaratën e Këshillit të Bashkisë Mat. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Komandot e Shqipërisë dhe FSK vlerësohen maksimalisht mes 160 vendeve të botës (FOTO LAJM)
U katandis me paterica, Rrahman Rraja tregon arsyen
Vodhën studimin dhe e publikuan si të tyrin, kërkohet dorëheqja e zv.ministrit dhe deputetes
I kërkuar nga DEA amerikane, si dështuan për dy vjet operacionet për kapjen e "Eskobarit të Ballkanit"
Çfarë i ka ndodhur? Deputeti i PS, Rrahman Rraja katandiset mbi paterica (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media