Home Shqipëri
Vazhdon shembja, shteti sot rrënoi katër ndërtime
Banorët e Astirit vazhdojnë protestën për të kundërshtuar rrënimin e shtëpive të tyre por nga ana tjetër qeveria nuk po i merr në konsideratë dhe vazhdon rrënimin.

Numri i objekteve pa leje që janë prishur në segmentin nga Pallati me Shigjeta deri te Dogana për t'i hapur rrugë projektit të zgjerimit të Unazës së Madhe, ka shkuar në mbi 20. Mësohet se pritet të prishen edhe mbi 10 objekte të tjera të cilat preken nga rruga.

Vetëm gjatë ditës së sotme Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit të Bashkisë së Tiranës, ka prishur 4 ndërtime të tjera pa leje, ndërsa më pas ka bërë edhe zhvendosjen e mbetjeve inerte.

Ndërkaq edhe sonte ka filluar protesta në ditën e 33-të në të cilën po merr pjesë edhe kryetari i opozitës Lulzim Basha.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Dalin pamjet, si u kapën nga Njësia Speciale 2 personat që dyshohet që eleminuan Oliver Ivanovicin (VIDEO)
Albin Kurti: Në takimin e parë me Edi Ramën do flas për "Shengenin Ballkanik"
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020"
SKANDALI/ Si 16 vjeçarja, nënë e 1 foshnje shiste trupin për 5 mijë lekë (VIDEO)
Horoskopi 16 tetor 2019, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media