Home Shqipëri
Rama e shkarkoi, Bushati reagon për emrin e Maqedonisë
Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me vendimin për ndryshimin e kushtetutës për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjen e kontestit 27-vjeçar të emrit.

Bushati shprehet se, kontributi i partive politike shqiptare edhe njëherë u dëshmua si faktor vendimtar.

“Vota finale e marrëveshjes së Prespës në Parlamentin e Maqedonisë është demonstrim i qartë i aftësisë politike për të zhbllokuar rrugën drejt NATO dhe BE.

Kontributi i faktorit politik shqiptar provoi sërish që është faktor vendimtar. Urime!”, shkruan kryediplomati shqiptar në një shënim në Tëitter.

Edhe pse Bushati është shkarkuar nga Rama, ka vazhduar detyrën në mënyrën e tij. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kryemadhi: Shumë shpejt shqiptarët do të mbetetn pa rroga
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
Kryeministri i Holandës: Shqipëria, "JO" e madhe
Ngjela sfidon Francën për negociatat: I vogli Macron nuk i bën dot gjë Shqipërisë
Mediat italiane: Franca vë veton kundër çeljes së negociatave

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media