Home Shqipëri
SHÇBA jep detaje të reja për videon skandaloze të policit
Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka reaguar për videon e publikuar në media ku një polic bënte veprime te turpshme.

SHÇBA në një njoftim bën me dije se polici, Berhan Bajrakurti është arrestuar në flagrancë dhe video është regjistruar në shtëpinë e tij.

NJOFTIMI I PLOTË

Shërbimi për Çështjet e Brëndshme dhe Ankesat, (SHÇBA) duke marrë shkas nga publikimi në media i një materiali video ku një punonjës policie shfaqet duke kryer veprime të turpshme, në vleresim te veprimeve paraprake hetimore ka arrestuar në flagrancë punonjësin e policisë Berhan Bajrakurti, specialist i Policimit në Komunitet në Gruemirë të Malësisë së Madhe i dyshuar per vepren penale ”Ngacmim seksual”.

Nga hetimet rezulton se materiali video është regjistruar ne ambjent te mbyllur (banesa personale) kjo e dokumentuar nga kqyrja e baneses.

Në cilësinë e provës materiale, është sekuestruar dhe kqyrur aparati i telefonit me te cilin dyshohet se ka kryer komunikimin.

Nga verifikimet e kryera nga SHÇBA, nuk u evidentuan fakte dhe rrethana, të cilat provojnë se ka patur një ankesë drejtuar në Polici nga ndonjë shtetas per rastin ne fjale.

Per kete rast po hetohet nga sektori per Krimet Kompjuterike per identifikimin e personit dergues te mesazhit dhe videos qe u dergua per publikim ne medie.

SHÇBA nxit dhe inkurajon personin denoncues apo këdo që ka dijeni për rrethana apo informacione per kete rast apo raste te tjera te denoncojë duke u garantuar anonimatin dhe dhënien e mbrojtjes së menjëhershme.

SHÇBA falenderon median për bashkëpunimin dhe garanton se do të ndjekë me seriozitet çdo denoncim të qytetarëve duke i nxitur ata të telefonojnë në numrin pa pagesë 0800 90 90 për çdo paligjshmëri që konstatojnë nga punonjës të Policisë së Shtetit. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
VLORË/ 3 të rinj bien në pranga, vodhën sende me vlerë në 2 banesa
Kush janë 3 kandidatët në garë për kreun e SPAK
Ramos shfrenon fantazin, tregon si duhet të votohet për "Topin e Artë"
"Më tradhëtoi kur rashë në burg, por e fala", Ariani përplaset live me gruan (VIDEO)
Pas dëshmisë së Metës, Dvorani thirret në Prokurori

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media