Home Shqipëri
53 fashikuj, dosja e Tahirit transportohet me karrocë në gjykatë (FOTO LAJM)
Saimir Tahiri ka mbërritur në orët e para të mëngjesit në Gjykatën e Krimeve të Rënda në Tiranë ku do të zhvillohet seanca paraprake në lidhje me akuzat ndaj tij.

Në momentin e paraqitjes së tij në gjykatë sëbashku me avokatin Maks Haxhia, gazetarëve iu ra në fy dosja voluminoze prej 53 fashikujsh që Tahiri kishte marrë me vetë në ambientet e gjykatës.

Për të dorëzuar këto materiale, punonjësve të gjykatës iu desh përdorimi i karrocës së posaçme. Përpos kësaj, një tjetër punonjëse mbante në duar edhe disa fashikuj të tjerë të dosjes duke dhënë të kuptohet se Tahiri është përgatitur mirë për këtë gjyq.

Më 28 shkurt, Prokuroria për Krime të Rënda mbylli hetimet dhe çoi dosjen e Saimir Tahirit në Gjykatë me akuzën për “Trafikim të lëndëve narkotike” në kuadër të grupit të strukturuar kriminal “Habilaj” dhe “Korrupsionit pasiv të funksionarëve të lartë shtetërorë”. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Aksident i rëndë në Korçë, "Range Roveri" përplaset me autobusin
Turisti tmerrohet nga ajo çfarë shikon në rrugët e Shqipërisë, alarmon policinë (VIDEO)
EMRI/ Kamioni del nga rruga në malin e Tomorrit, vdes shoferi
Basha uron Pashkët nga Kisha e Laçit (VIDEO)
Kishte mbi 20 vetë brenda frugonit me 12 vende, policia ndëshkon dibranin

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media