Home Shqipëri
Super skandali, vëllezërit indian u larguan me charter nga Shqipëria
Dy vëllezërit indian Nitin dhe Chetankumar Sandesara kanë shkaktuar një super skandal në Shqipëri duke përfshirë tre institucione tepër të rendësishme si Presidenca, Ministria e Jashtme dhe SHISH.

Ndërkohë që kërkoheshin për përvetësimin përmes formave të mashtrimit të 1 miliard dollarëve në Indi, ata arritën që të bëheshin biznesmenë të rendësishëm duke marrë shtetësinë shqiptare, madje edhe duke përfaqësuar si diplomatë Shqipërinë në Nigeri.

Ata kanë lëvizur lirshëm në vend deri më datë 20 mars të këtij viti ku mësohet se janë larguar nga vendi me një charter nga aeroporti i Rinasit.

Nuk dihet destinacioni i tyre tashmë, megjithatë ata kanë lënë të hapura mjaft projekte ndërtimi në vend ku pritet të ketë probleme të theksuara pasi një pjesë e klientëve i kanë paguar deri në gjysmën e shumës për apartamentet në Tiranë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ky është 9 vjeçari shqiptar më i zgjuar (VIDEO)
Suprizon moti, çfarë pritet të ndodhë sot
Transportoi 2 shqiptarë në Angli, kapet 24-vjeçarja nga Letonia
Dalin pamjet, si u kapën nga Njësia Speciale 2 personat që dyshohet që eleminuan Oliver Ivanovicin (VIDEO)
Albin Kurti: Në takimin e parë me Edi Ramën do flas për "Shengenin Ballkanik" (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media