Home Shqipëri
Rama: Kam bërë konsulta te mjeku
Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me mjekët, ku paralajmëroi ashpërsimin e masave në kodin penal për dhunuesit bëri edhe disa batuta. "Duke marrë përgjegjësinë se drejtimi i spitaleve nuk është kudo si duhet, pasi ka segmente keq, por ju na jepni kurajë cdo ditë. Respekte, mos u dorëzoni dhe kur ndiheni keq nga sulmet që u bëjnë ju, ngushëllohuni duke menduar për mua, që mi bëjnë si person dhe jo kategori dhe sikur e shikoni jam gjallë dhe pavarësisht se cfarë keni dëgjuar nuk kam ende nevojë për ju.

Por është e sigurt, se realisht kur kam shkuar për të bërë konsulta, ato nuk dalin në kazan, dalin ato që nuk ndodhin. Unë konsultën e parë ë bëj gjithmonë këtu, por nuk tregoj as se ku, dhe as se si, pasi fillojnë fantazitë, dhe për fat të mirë rezultoi i suksesshëm përballë gjithë cfarë më bëjnë. Mos e harroni kurrë, Niçja, ai i Gjermanisë dhe jo ai i Shijakut ka thënë se 'cfarë nuk të vret të forcon'. Atyre katër kolegëve iu uroj cdo të mirë dhe atyre që hanë ndonjë goditje u them se cfarë nuk të vret të forcon, jeni sot më të fortë sesa ishit përpara se t'iu godisni" tha Rama./foto ilustruese/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Suprizon moti, çfarë pritet të ndodhë sot
Transportoi 2 shqiptarë në Angli, kapet 24-vjeçarja nga Letonia
Dalin pamjet, si u kapën nga Njësia Speciale 2 personat që dyshohet që eleminuan Oliver Ivanovicin (VIDEO)
Albin Kurti: Në takimin e parë me Edi Ramën do flas për "Shengenin Ballkanik" (VIDEO)
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media