Home Shqipëri
SMS e Veliajt për rivalin në garë Arben Skënderi: Njerëzit të lodhur me bllokime e sherre, duan debat qytetar
Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj shprehet i bindur se zgjedhjet e 30 qershorit do të jenë model dhe do të ketë një fushatë qytetare pasi qytetarët janë të lodhur nga sherret dhe bllokimet.

Duke folur në intervistën e dhënë për “Vizioni i pasdites”, kryebashkiaku Veliaj bëri të ditur se i ka dërguar një mesazh kundërshtarit në këto zgjedhje, Arben Skënderi ku teksa e ka uruar për garën, e ka ftuar për një betejë qytetare.

“Edhe tashmë e kam bërë I kam çuar një mesazh I kam uruar shumë sukses edhe e kam ftuar për një betejë qytetare. Mu përgjigj duke më thënë ke shumë të drejtë , qyteti ka nevojë për një debat qytetar mbi çfarë gjërash mund të bëhen më mirë edhe besoj se absolutisht se Tirana prapë do të jetë modeli i një fushate qytetare.

Njerëzit janë lodhur me sherre, me bllokime, ta tregoj unë ty ma tregon ti mua, me gjërat personale që në mungesë të ideve kthehen si ushqim I debatit publik. Ndaj edhe ndihem shumë mirë që do të kemi një angazhim nga dy kandidatët për një betejë qytetare dhe që besoj që do shkojë deri në fund”, theksoi Veliaj.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Nisin prishjet e banesave në Shkozë, shoqërohen 2 persona
Juventusi mbi të gjithë, i vetmi ekip në Europë që s’ka pësuar disfatë
Ky është 9 vjeçari shqiptar më i zgjuar (VIDEO)
Suprizon moti, çfarë pritet të ndodhë sot
Transportoi 2 shqiptarë në Angli, kapet 24-vjeçarja nga Letonia

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media