Home Shqipëri
Rama shpërthen ndaj Metës: I janë falur të gjitha skandalet dhe e kemi burrëruar
Kryeministri Edi Rama. ka folur sot në Kuvend në lidhje me dekretin e Metës për anulimin e 30 qershorit.

Rama tha se Meta është bërë protagonist me vend e pa vend, dhe si atij i janë falur të gjitha mëkatet dhe skandalet që ka bërë.

"Ishte një akt i papërgjeshëm dhe papranueshëm i Metës. Kujt më shumë se Ilir Metës i janë falur skandalet, hilet etj, dhe i ësthë dhënë mundësia që të kthehej i rilindur dhe i burrëruar. Kujt më shumë se Ilir Metës, i janë falur të gjitha dhe i është dhënë mundësi.

Historia e shtetit shqiptar nuk e gjen një të dytë politikan që i janë bërë shumë ndere dhe është treguar kaq zemër gjerë. Ai është bërë me vene e pavend që ka ndërhyrë dhe ka bërë protagonistin. Jo president por dhe mbret të jetë prap se prap Ilir Meta nuk do ndihej mirë.
Dërgoja mikut në:
GOLI
e Enjte 13 Qershor 2019, Ora 14:25
E ORE Z. KRYEMINISTER, U PERPOQE QE TE BESH BURE ATE QE ZOÇKA E Ç'BUREZON.....
Shkruani komentin tuaj!
 
Suprizon moti, çfarë pritet të ndodhë sot
Transportoi 2 shqiptarë në Angli, kapet 24-vjeçarja nga Letonia
Dalin pamjet, si u kapën nga Njësia Speciale 2 personat që dyshohet që eleminuan Oliver Ivanovicin (VIDEO)
Albin Kurti: Në takimin e parë me Edi Ramën do flas për "Shengenin Ballkanik" (VIDEO)
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media