Home Shqipëri
Ahmetaj: Meta i hodhi benzinë zjarrit, tani është koha të reflektojë
Kreu i komisionit të Ekonomisë Arben Ahmetja, gjatë fjalës së tij në seancën plenare të ditës së sotme, ka theksuar se zgjedhjet do të mbahen pikërisht në datën 30 qershor.

“Duke tentuar të dilte mbi palët Presidenti u bë palë. Kjo që ai bëri është t’i hedhësh benzinë zjarrit, është në dëm të demokracisë. 30 qershori është data e gjithë shqiptarëve, fatmirësisht KQZ mori vendimin e duhur. Në 30 qershor do ecim drejt kutive të votimit. Është kohë për reflektim, patjetër, është koha të reflektojmë për një krizë artificiale të krijuar nga ata që lanë mandatet”,- tha Ahmetaj.

Ndër të tjera ai i drejtoi edhe disa pyetje Presidentit: “Kur dogjën mandatet deputetët e opozitës pse ju si President nuk ndërhytë për t’i ndaluar që të mos i digjnin e të mos prishej imazhi i vendit”.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Pas përgjimeve të "Bild"/ Basha: Dy trishtimet e mia të kësaj të hëne
Nesër Shqipëria merr lajmin për negociatat, çfarë pritet të ndodhë?
Artan Hoxha: Për Dibrën nuk ka vetëm prova në audio, ka dhe video
Nuk ndalet gazetari gjerman i "Bild": Do publikoj të tjera përgjime
Flet hapur ish-ministrja e Ramës: Dhe djemtë më esnafë të politikës kanë vjedhur vota

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media