Home Shqipëri
Rama nuk ndal sulmet ndaj Metës: Aventurën mendore bëri vendim politik
Edi Rama po flet nga foltorja e Kuvendit të Shipërisë duke shpërthyer dhe ndaj presidentit Meta në lidhje me anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Rama në fjalën e tij shtoi se nuk ka asnjë faktor që mund të ndalohen zgjedhjet në 30 qershor. Ai shtoi që në 2021 mund të thotë dhe PS që nuk do të bëjë zgjedhjet se ‘ashto kemi një punë” dhe do të behej rrugë që një parti nuk do zgjedhje dhe lë të gjithë pa zgjedhje. Rama në fjalën e tij tha se Meta një aventurë mendore e bëri një vendim politik.

PJESË NGA FJALA

Shpëtoja dhe unë bashkë me PS-në zgjedhjet e tjera. Dhe ne do të thonim se nuk i duam zgjedhjet se ashtu kemi një punë, ose që kemi informacione që nuk i tregojmë se do të ketë sulme bërthamorë atë ditë. Prandaj dhe këto aventura mendore nuk mund të kthehen në vendime politike dhe t’u imponohet të gjithëve. Dhe kështu hidhu një grup e hidhur një grup tjetër do të mbeteshim mbrapa dhe një dekadë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020"
SKANDALI/ Si 16 vjeçarja, nënë e 1 foshnje shiste trupin për 5 mijë lekë (VIDEO)
Horoskopi 16 tetor 2019, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje
Nga tmerret tek ekzekutimet pa gjyq, rrëfimi: Ju tregoj persekucionin 45-vjeçar ndaj familjeve patriotike të Vermoshit
Aksion në Veri të Kosovës, kapen 2 persona të dyshuar për vrasjen e Ivanoviçit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media