Home Shqipëri
Qeveria po diskuton shkarkimin, Meta vazhdon konsultat për datën e re të zgjedhjeve
Teksa në parlament është duke u zhvilluar seanca penare e rradhës ku pika kryesore e ditës është diskutimi i shkarkimit të Metës, presidenti i vendit po vijon axhendën e paracaktuar me herët.
Ilir Meta po vazhdon takimet me krerët e partive politike me qëllim cktimin e datës së re zgjedhore.

Shkallet e presidencës per takimin e radhës me kreun e shtetit i ka ngjitur pak caste më pare, kreu i partise ‘Zgjidhja’, Koco Kokëdhima.

Pas shfuqizimit të dekretit për 30 qershorin, Presidenti Ilir Meta ka nisur dje konsultimin me partitë opozitare për caktimin e një datë të re për zgjedhjet vendore.

Pikërisht dje presidenti Ilir Meta zhvilloi një takim me aleatët e Partisë Demokratike për caktimin e një tjetër date për zgjedhjet lokale.

Të pranishëm në takim ishin: Vangjel Dule, Dashamir Shehi, Agron Duka, Nard Ndoka dhe përfaqësuesi i PR, Arian Madhi.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Suprizon moti, çfarë pritet të ndodhë sot
Transportoi 2 shqiptarë në Angli, kapet 24-vjeçarja nga Letonia
Dalin pamjet, si u kapën nga Njësia Speciale 2 personat që dyshohet që eleminuan Oliver Ivanovicin (VIDEO)
Albin Kurti: Në takimin e parë me Edi Ramën do flas për "Shengenin Ballkanik" (VIDEO)
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media