Home Shqipëri
Gjuzi: Meta të kishte lënë postin që prej 2017
Deputeti Kujtim Gjuzi gjatë fjalës së tij në seancën plenare ku po diskutohet shkarkimi i presidentit Meta, është shprehur se Meta duhet të kishte lënë postin që prej 2017, kur u kap në Skrapar teksa zhvillonte fushatë elektorale.

“Presidenti i Republikës duhet të linte mandatin më 2017 kur ishte në Berat. Ju po tentoni t’i jepni një fletë-rrufe. Duhet ta bënit që atëherë, por e mbajtët për interesat e juaja. Presidentit Meta i bëj ftesë. Zoti Meta, jepe dorëheqjen tani. Krahina e Skraparit prodhoi te një person i vetëm tre poste të mëdha. Rama rrotullohet te fjalët, dhe nuk kthen përgjigje pse nuk u ngrit Gjykata Kushtetuese se ajo ia heq mandatin presidentit ose kur të hiqet. Unë kam edhe tjetër shqetësim, për atë se çfarë zgjedhjesh do të mbahen , kur në 29 bashki të vendit nuk ka kundër0kandidat. Këto mund të jenë vetëm zgjedhje moniste, asgjë tjetër”, tha Gjuzi.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Transportoi 2 shqiptarë në Angli, kapet 24-vjeçarja nga Letonia
Dalin pamjet, si u kapën nga Njësia Speciale 2 personat që dyshohet që eleminuan Oliver Ivanovicin (VIDEO)
Albin Kurti: Në takimin e parë me Edi Ramën do flas për "Shengenin Ballkanik"
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020"
SKANDALI/ Si 16 vjeçarja, nënë e 1 foshnje shiste trupin për 5 mijë lekë (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media