Home Shqipëri
Maliqi: Kur qeverisin maskarenjtë fitojnë horrat, po vjen diktatura
Deputeti LEfter Maliqi nga kryesia e kuvendit ka vendosur të theksojë edhe një herë situatën politike në vend.

"Kur qeverisin maskarenjtë fitojnë horrat". Me këtë shprehje të Viktor Hygosë, Maliqi tha se korrupsioni është masiv në vendin tonë dhe se ekonomia po pëson goditje gjithnjë e më shumë duke detyruar largimin e shqiptarëve nga vendi.

"Situata është alarmante, vendi është në krizë të madhe politike. I bëj thirrje klasës politike, faktorit ndëkrombëtar, të mbajnë anën e popullit, të ulen palët, bashkë me presidentin e republikës për ta cuar vendin edhe në zgjedhje të parakohshme", tha Lefter Maliqi.

Janë kapur të gjitha institucionet - tha ai - dhe së fundi synon të kapet edhe presidenca, duke ju referuar komisionit hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta pas zhdekretimit të dekretit të 30 qershorit, konsideruar një akt nul nga mazhoranca.

"Vendi po shkon drejt diktaturës",shtoi Maliqi.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kryemadhi: Shumë shpejt shqiptarët do të mbetetn pa rroga
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
Kryeministri i Holandës: Shqipëria, "JO" e madhe
Ngjela sfidon Francën për negociatat: I vogli Macron nuk i bën dot gjë Shqipërisë
Mediat italiane: Franca vë veton kundër çeljes së negociatave

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media