Home Shqipëri
Del rezultati, sa vota iu vodhën Kaubojsit në Lezhë
Ditën e sotme, Me miratimin e Komisionit Qëndror te Zgjedhjeve ka filluar rinumërimi i votave të zgjedhjeve të 30 Qershorit në Lezhë. KQZ mori në konsideratë ankimimin e Eduard Ndocajt.

PAk minuta më parë, numërimi ka mbaruar duke dalë në rezultat se vetëm një votë është numëruar gabim duke iu hequr Ndocajt dhe shtuar Pjerin Ndreut, i cili është shpallur dhe fitues për bashkinë Lezhë.

Sipas pretendimeve të Eduard Ndocajt, në 11 qendra votimi në bashkinë e Lezhës ka pasur më shumë vota sesa votues dhe për këtë arsye do kërkoi të hapen kutitë për të parë nëse ka apo jo shkelje.

Kodi Zgjedhor parashikon se nëse numri i votave ndikon në rezultatin e zgjedhjeve atëherë shpallen qendrat e pavlefshme. Edhe nëse 11 qendra që do të hapen shpallen të pavlefshme, Pjerin Ndreu sërish mbetet në avantazh, pasi ka një diferencë prej rreth 12 mijë votash.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Aksident në Tiranë, dy makina përfundojnë në kanal (VIDEO)
"Rama është produkt i George Soros", gazetari investigativ zbërthen detajet: Manjati është mjeshtër (VIDEO)
Automjeti pranë një karburanti në Lezhë përfshihet nga flakët
Plas te Juve, Ronaldo kapet me Sarrin (VIDEO)
Kujtim Gjuzi shafqet në det me bluzën kuq e zi

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media