Home Shqipëri
Një "fake news" derdh Tiranën rrugëve: Banorët kanë dalë jashtë pas thashethemit për një tërmet të madh (VIDEO)
Thashethemet përhapen dhe besohen më shpejt në situata paniku.

Duket se kjo po jo ndodh në këto momente në Tiranë ku qyteti është derdhur në rrugë dhe parqe pas tërmetit 4.4 të shkallës richter që ra në orën 22:08.

Një thashethem, sipas të cilit gjatë natës do të bjerë një tërmet i fuqishëm ka krijuar panik në qytet dhe tmerr tek banorët.

Aktualisht rrugët dhe parqet janë plot e burra, gra, plëq dhe fëmijë të mbështjellë me batanije për shkak të frikës së nxitur nga një "fake neës".

Tërmetet nuk mund të parashikohen dhe këtë e thotë me përgjegjësi çdo sizmiolog në të gjithë botën. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Gjykata jep vendimin për Mihal Kokëdhimën
Rrogë dhe pas përfundimit të mandatit, sa paguhen deputetët dhe ministrat
RTSH pa "frena", transmeton hapur skena lesbizmi (FOTO LAJM)
Gjykata refuzon për të dytën herë lirimin e Mihal Kokëdhimës
Ambasada amerikane paralajmëron zgjerimin e "listës së zezë" pas Llallës, Doshit dhe Dakos (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media