Home Shqipëri
Ministrja e Mbrojtjes qëtëson qytetarët: Nuk parashikohen tërmete
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka ftuar qytetarët që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe të mos panikojnë pas lajmeve të pavërteta që sipas saj qarkullojnë në rrjetet sociale.

Xhaçka tha se termetet nuk parashikohen dhe përhapësit e këtij lajmi do dënohem me burg.

“Do gjejme autorin e këtij krimi, i cili do të dënohet me burg.

Tëmetet nuk mund të parashikohen, kjo është idiotesi. Kjo që ka ndodhur sot që ka përhapur panik në njerëz, është një shpikje perverse që do dënohet.

I ftojmë qytetarët që të qëndrojnë në shtëpinë e tyre dhe të mos përhapin panik.

Edhe kodi penal në nenin 207 e dënon përhapjen e njoftimeve të rreme, që përhapin pasiguri dhe panik“, tha ministrja e Mbrojtjes..
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
E FUNDIT/ Kapet autori i vrasjes në Shkodër
Ekstremistët grekë thirrje për "mësymjen" e Shqipërisë për 1 vjetorin e eliminimit të Katsifas
RTSH pa "frena", transmeton hapur skena lesbizmi (FOTO LAJM)
Gjykata jep vendimin për Mihal Kokëdhimën
Rrogë dhe pas përfundimit të mandatit, sa paguhen deputetët dhe ministrat

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media