Home Shqipëri
Rama mbërrin në Serbi, takim “kokë më kokë" me presidentin Vuçiç
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Novi Sad të Serbisë.

Burime pranë kryeministrit bëjnë me dije se Rama do të zhvillojë një takim me presidentin serb Alexandar Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Fokusi i këtij takimi do të jetë një 'Shengen' i vogël ballkanik, me qëllim integrimin më të mirë të tregjeve në rajon, heqjen e pengesa doganore për mallrat dhe lëvizjen e lirë të njerëzve në ballkan.

Rama do të pritet fillimisht nga Vuçiç e më pas do të ketë edhe një takim me homologun e Maqedonisë së Veriut, Zaev./albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
I dështoi arratisja, Toma sfidon policët: Unë do dal nga këtu!
Artikulli i medias së madhe gjermane: Si trukimet e ndeshjeve shkatërruan futbollin shqiptar
Rama fajëson Haradinajn e thumbon Albin Kurtin: Ti lë mënjanë poezitë
Dramë në Bruksel, Makron lëshon takimin pas kritikave nga shtetet tjera përse refuzoi Maqedoninë e Veriut
"Ka një problem në këtë vend...": Zbardhet argumenti kryesor pse Franca tha "JO" për Shqipërinë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media