Home Shqipëri
Pse keni prishur marrëdhënien me kryeministrin Rama? Përgjigjet Albin Kurti
Kandidati kryesor për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti foli dhe për marrëdhënien me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Kreu i Vetëvendosjes ka treguar në emisionin Opinion pse është “ftohur” marrëdhënia me Ramën.

“Raportet i kemi pasur shumë të mira, tani nuk mund të them që i kemi shumë të mira. Unë dua që ti përmirësoj ato.


Ne nuk jemi përfaqësues të veçantë por përfaqësues shtetesh. Kjo ka ardhur si rezultat i marrëdhënies së kryeministrit (Ramës) me presidenti (Hashim Thaçin), kur u zhvillua protesta më e madhe në Kosovë. Ai mbështeti presidentin e Kosovës.

Jam takuar me të në vilën qeveritare në Dhërmi, kemi diskutuar për aq shumë gjëra për shumë jemi pajtuar, por këtë gjë më ka ngelur pak enigmatike ai nuk shkëputet dot prej aventurës së presidentit për shkëmbim territoresh
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"S'kam përgjegjësi!" Rama i qetë tall Nard Ndokën: Më të do hapeshin negociatat!
Rama bëhët gati për një takim me Kurtin
Ramës nuk i del inati me Macron: Ai duhet vetë të bëjë më shumë
I dështoi arratisja, Toma sfidon policët: Unë do dal nga këtu!
Artikulli i medias së madhe gjermane: Si trukimet e ndeshjeve shkatërruan futbollin shqiptar

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media