Home Shqipëri
Nis takimi mes Aleksandar Vucic, Ramës dhe Zaevit
Në Novi Sad ka nisur takimi trepalësh në mes të Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Presidentin serb Aleksandar Vuçic është nikoqir i kryeministrave të të dyja vendeve, Edi Ramës së Shqipërisë dhe kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev Rama, në takimin temë qendrore e të cilit do të jetë integrimi më i mirë i tregjeve në rajon dhe propozimin e presidentit serb për krijimin e “Shengenit të vogël”.

Takimi, në pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të përqendrohet në bashkëpunimin rajonal dhe integrimin ekonomik, duke hequr pengesat për biznesin dhe lëvizjen e lirë të mallrave, njerëzve dhe shërbimeve në të tre vendet, tregu i të cilave është 20 milionë njerëz./klan kosova/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Plas në PS, Xhafaj dhe Majko kritikojnë ashpër Ramën në mbledhje
"Të vrasin natën e të qajnë ditën", si e eliminoi djali i xhaxhait 55 vjeçarin në Dukagjin
Kapet autori i vrasjes në Shkodër
Edhe sikur Zvicër të bëhet Shqipëria, Franca do thotë "Jo"
Ekstremistët grekë thirrje për "mësymjen" e Shqipërisë për 1 vjetorin e eliminimit të Katsifas

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media