Home Shqipëri
Mediat italiane: Franca vë veton kundër çeljes së negociatave
Franca ka vendosur veton duke bllokuar negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Kështu shkruajnë mediat italiane, Ansa dhe TGcom. "Vetoja e Francës bllokon fillimin e negociatave të pranimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, duke vënë në dyshim të gjithë procesin e zgjerimit evropian.

Samiti i BE-së nuk do të jetë në gjendje të japë dritën e gjelbër për të dy vendet e Ballkanit, megjithëse një shumicë e madhe e partnerëve evropianë favorizojnë rekomandimin e formuluar nga Komisioni" shkruan tgcom.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Shkak prona, vëllezërit bëhen gati të vrasin njëri- tjetrin në Tiranë
Mbrojtja e përgjumur, Anglia shënon ndaj Kosovës (VIDEO)
Meta u kërkoi takim urgjent, përgjigjet hapur opozita
Plisat i vënë flakën, dhurojnë spektakël në rrugën drejt stadiumit (VIDEO)
Zbulohen shifrat alarmante të vdekjeve nga infeksionet në spitale

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media