Home Shqipëri
Rama fajëson Haradinajn e thumbon Albin Kurtin: Ti lë mënjanë poezitë
Rama i është përgjigjur kërkesës së Albin Kurtit për tu takuar së shpejti me të për të diskutuar sipas tij marrëveshjet e nënshkruara më herrt midis dy vendeve.

Me anë të përgjigjes, Rama ka fajësuar qeverinë e Haradinajt duke u shprehur se shpreson tek freskia e Kurtit.

“Albin Kurti ka kërkuar të më takojë, e pres me shumë kënaqësi. E kam ndjekur në komunikimet e tij. E di sa ka nevojë për një shtysë të re për marrëveshjet që kemi bërë dhe të plotësojmë boshllëqet që u krijuan me qeverinë e mëparshme.

Besoj se për ta shtyrë këtë bashkëpunim më thellë për të dëgjuar me shumë kënaqësi edhe idetë e freskëta të Albinit, që besoj dhe shpresoj dhe besoj se do të lërë poezinë e opozitës dhe do të vazhdojë prozën e partisë në poshtet.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Albeu.com ju sjell pamje reth atmosferës në "Air Albania Stadium" (VIDEO)
3 kilometër trafik në Rinas, të gjithë drejt stadiumit për Shqipëri-Francë
Në gjendje kritike, shqiptari qëllohet me armë në Itali
Lajm i mirë për pensionistët, do marrin shpërblim në fundvit
Shqiptarja shkëlqen në Gjermani, shpallet studentja më e mirë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media