Home Shqipëri
Rama-gazetares: Kur mjekra ime të bëhet më e gjatë se flokët e tua do futemi në BE!
"Kur do të futet Shqipëria në BE"?

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme foli rreth përgjigjes negative që mori Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut për negociatat.

I pyetur nga media, se kur do të futet Shqipëria në BE, Rama ka dhënë një përgjigje që s'pritej aspak.

"Në kohën kur unë kam dalë në rrugë për të kërkuar Shqipërinë si gjithë Europa, i kisha të gjitha flokët dhe kam parasysh nëse do lë mjekrën që ta dëshmoj, do të bëhet më e gjatë se flokët e tua derisa ta plotësojme dëshirën dhe të bëhemi pjesë e saj.

Ky është një rrugëtim siç ishte kur ke lindur ti. Shumë gjëra do të ndryshojnë. Trashgimia jonë është shumë e rëndë", tha Rama. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kosova nuk i reziston Anglisë, humb pjesën e parë (VIDEO)
Shkak prona, vëllezërit bëhen gati të vrasin njëri- tjetrin në Tiranë
Mbrojtja e përgjumur, Anglia shënon ndaj Kosovës (VIDEO)
Meta u kërkoi takim urgjent, përgjigjet hapur opozita
Plisat i vënë flakën, dhurojnë spektakël në rrugën drejt stadiumit (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media