Home Shqipëri
Ndërtimet abuzive dhe pasojat e tërmetit, policia shoqëron 40 persona
Ditën e sotme policia ka shoqëruar në komisariat dhjetëra persona të akuzuar për ndërtime të paligjshme në kryeqytet.

Konkretisht nga policia janë ndaluar zyrtarë dhe ish zyrtarë në zonat e Vorës, Farkës apo Kasharit.

Akuza që rëndon mbi ta është se këta zyrtarë apo persona të tjerë janë përfshirë në hollimin apo dëmtimin e bazamenteve të pallateve, të cilat janë shpallur të pabanueshëm më tutje për shkak të tërmetit.

Nga informacionet e deritanishme mësohet se në pranga kanë rënë zyrtarë dhe ish zyrtarë, përfshi këtu ish- kreun e komunës Farkë, Bardh Plakun apo ish- shefin e urbanistikës në Vorë, Luan Beta.

Deri më tani mësohet se janë shoqëruar rreth 40 persona, nën akuzën apo dyshimet e arsyshme se ata janë përgjegjs direkt ose indirekt në prishjen e shumë banesave për shkak të tërmetit.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Çfarë tregon dhimbja e kokës në mëngjes
Sokol Balla i zë punën në çdo televizion? Përgjigjet hapur Rudina Xhunga
Mjaltë dhe kanellë, pse ky kombinim çudibërës i sjell kaq shumë dobi organizmit?
Beqaj publikon videon e të rinjve që festojnë në club: Shkelje ligji, ofenduese! (VIDEO)
Zgjedhjet e 25 prillit, Meta: Shqipëria pret një përmbysje të madhe!

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media