Home Shqipëri
Çfarë po ndodh tek Drejtoria e Policisë Tiranë? Familjarët dalin në rrugë
Policia e Tiranës është ka zhvilluar një megaoperacion, janë shoqëruar 40 personave që kanë përgjegjësi në ndërtimet në zonën e Vorës, Kasharit dhe Farkës, dhe që pësuan dëme nga tërmeti i 26 Nëntorit ndërkohë detaje të reja janë zbuluar.

Ata janë akuzuar për një sërë shkeljesh dhe abuzimesh me ndërtimet që pësuan dëmtime pas tërmetit Burime bëjnë me dije se derimë tani janë shoqëruar 40 persona, në mesin e të cilëve dhe drejtues të këtyre komunave, si dhe shefa të urbanistikës.

Mes personave të shoqëruar është dhe ish-kreu i Komunës së Farkës Bardh Plaku, si dhe Luan Beta, ish-shefi i Urbanistikës në Bashkinë e Vorës. Po ashtu është shoqëruar ish-kreu i Komunës së Kasharit Besnik Fuçia si dhe arkitektja Stela Maze.

Ata akuzohen për ndërhyrje për paligjshme në pallatet e dëmtuara, duke holluar bazamentet mbajtëse të tyre, shkruan fax web.

Ndërkohë në ambientet e jashtme të Drejtorisë së Policisë së Tiranës ka prezencë të madhe të personave, familjarë të të ndaluarve por edhe avokatët e tyre.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Çfarë tregon dhimbja e kokës në mëngjes
Sokol Balla i zë punën në çdo televizion? Përgjigjet hapur Rudina Xhunga
Mjaltë dhe kanellë, pse ky kombinim çudibërës i sjell kaq shumë dobi organizmit?
Beqaj publikon videon e të rinjve që festojnë në club: Shkelje ligji, ofenduese! (VIDEO)
Zgjedhjet e 25 prillit, Meta: Shqipëria pret një përmbysje të madhe!

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media