Home Shqipëri
Rama zbulon se ku do të ngrihet karantina për koronavirusin
Kryeministri Edi Rama ka treguar sot se shtëpia e pushimit e ministrisë së Mbrojtjes në Durrës do kthehet në karantinë.

Ai mbajti fjalën e tij në Komitetin Kombëtar të Sigurisë ku tha se me Organizatën Botërore të Shëndetësisë është siguruar që ajo i plotëson kushtet për të qenë karantinë për situatën në rast se koronavirusi përhapet edhe në vendin tonë.

“Është për të ardhur keq që ndërkohë që bëhet politik e ka debat, askund tjetër nuk ndodh që palë të caktuara politike e individë me mandat politik të bëjnë ato që kanë bërë gjatë këtyre ditëve duke u përpjekur për të përhapur panik e për të dezinformuar. Askund nuk bëhet që karantinat të ndërohen në male apo pyje, apo larg zonave të banuara, kjo është një shpikje në vazhdën e ushqyerjes së infodemisë.

Kemi përcaktuar shtëpinë e pushimit të Ministrisë së Mbrojtjes në zonën e Durrësit ku me OBSH është konstatuar se i përmbush standartet”. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Sot vetëm 6 raste të reja, ka shpresë në Shqipëri për luftën ndaj koronavirusit?
E FUNDIT/ Rritja më e ulët në tre javë në numrin e të infektuarve, sa ka shkuar sot
Burrat apo gratë, cilët vuajnë më shumë nga mbipesha dhe diabeti në Shqipëri?
Pacientë që humbin jetën, publikohen momentet e dhimbshme nga spitali në Londër
Koronavirusi i vë "drynin" gjykatave deri në 22 prill, çfarë do të bëhet me çështjet urgjente

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media