Home Shqipëri
Meta firmos dekretin, miraton ligjin "Për pajisjet mjekësore"
Numri i të prekurve nga koronavirusi ka shkuar aktualsiht në 174, ndërsa viktima numërohen 6.

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot shpalljen e ligjit “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr.89/2014 ‘Për pajisjet mjekësore”’.

“Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në mbështetje të nenit 84 dhe 93 të Kushtetutës, ka dekretuar shpalljen e ligjit nr. 21/2020 “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr.89/2014 ‘Për pajisjet mjekësore”’, të miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë.”- thuhet ne njoftimin e Presidences.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Njoftim i rëndësishëm: Denstistët që hapin klinikat do t'u hiqet licensa për 6 muaj
Qeveria merr borxh rekord në euro, plot 120 milionë euro
Efektet e karantinës: Ermal Mamaqi rruan kokën live! (VIDEO)
Qytetari ia thotë troç Ramës: Ngele duke na bo si Enveri!
1,1 milion të infektuar me koronavirus në të gjithë botën, 58,004 të vdekur

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media