Home Shqipëri
Ky qytet i Shqipërisë vendos "traun": Nuk lejohet të futet askush
Policani ka gjetur një formë origjinale për t’u mbrojtur nga koronavirusi.

Prej disa ditësh, në hyrje të qytetit është vendosur një postbllok i përforcuar, përmes të cilit lejohet të kalojnë vetëm banorët e qytetit dhe askush tjetër.

Pamjet e këtij postblloku janë publikuar në rrjetin social Facebook nga gazetari i Abc News, Artan Hoxha, i cili thekson se në Poliçan janë një numër i madh të sëmurësh prej frymëmarrjes, prandaj edhe bashkia është detyruar që të ndërmarrë hapa të tillë.

“Poliçani është themeluar si qytet industrial në vitet ‘60-‘70 të shekullit të kaluar, kur nisi dhe ndërtimi i kombinatit ushtarak për prodhimin e armatimeve dhe municioneve luftarake. Pikërisht për këtë fakt, afro 15% e popullatës së këtij qyteti të vogël, vuan aktualisht nga sëmundje kronike dhe sidomos ato që kanë të bëjnë me rrugët e frymëmarrjes”, shkruan gazetari.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Qytetari ia thotë troç Ramës: Ngele duke na bo si Enveri!
1,1 milion të infektuar me koronavirus në të gjithë botën, 58,004 të vdekur
Qeveria nuk u dërgoi pensionin në shtëpi, pensionistët "thyejnë" karantinën
COVID-19/ Spanja shënon 932 të vdekur në orët e fundit
Studimi gjerman: Bota kërcënohet nga një pandemi që do të zgjasë tre vjet

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media