Home Shqipëri
Po vijnë nga Turqia, Rama zbulon flotën e ambulancave që do "luftojnë" COVID-19 (FOTO LAJM)
Shqipëria është një ndër të vendet e prekura nga koronavirusi i ri, COVID-19. Ditën e sotme në vend u regjistruan 174 të prekur nga ky virus dhe 6 viktima.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:
– Tirane 102 raste
– Durres 10 raste
– Lushnje 4 raste
– Elbasan 5 raste
– Rrogozhine 2 raste
– Fier 18 raste
– Kavaje 4 raste
– Korce 11 raste
– Vlore 5 raste
– Shkoder 3 raste
– Lezhe 4 rast
– Berat 1 rast
– Has 2 raste
– Kruje 1 raste
-Tropoje 2 raste

Për ti bërë ballë kësaj situate, kryeministri Edi Rama ka zbuluar flotën e re të autoambulancave të Emergencave civile.

Përmes një mesazhi në "Facebook" Rama theksoi se këto mjete, që do i shtohen flotës së shëndetësisë në këto kohë të vështira, janë bërë gati për t’u nisur nga Turqia drejt Tiranës.

MESAZHI I RAMË:

🔴 FLOTA E RE E AUTOAMBULANCAVE TË EMERGJENCAVE CIVILE GATI PËR T’U NISUR NGA TURQIA🇹🇷DREJT🇦🇱SHQIPËRISË
#TiNukDoJeshKurrëVetëm❤️Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Mediat italiane nxjerrin pamjet: Si u pritën 30 mjekët shqiptarë (FOTO LAJM)
Nga sot leje edhe për pazar, çfarë duhet të dini
Parashimimi i motit për sot, si pritet të nisë java
30 bluza të bardha krah Italisë, mjekja italiane shpreh falenderimet më të ndjera për Shqipërinë
Shefja e Infektivit apel të fortë shqiptarëve: Mos dilni, po bëjmë luftë (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media