Home Shqipëri
Humbje e pazëvëndësueshme! Koronavirusi vret 37 mjekë në Itali (FOTO&VIDEO)
Koronavirusi ka vrarë deri tani 37 mjekë, ndërkohë janë infektuar 6000 persona nga stafi mjekësor.

Ditën e djeshme vdiqën 3 mjekë në Bergama duke e çuar totalin në 37.

Një ndër arsyet pse ka kaq shumë mjekë të vdekur është se mjekët të cilët janë pranë pacientëve të prekur marrin doza të mëdha të COVID-19 dhe imuniteti i tyre ështe shumë i dobët për shkak të orëve të zgjatura të punës dhe stresit të madh që kanë çdo ditë.

Rikujtojmë se vetëm dy ditë më parë, një infermiere i dha fund jetës, pasi u infektua me koronavirus, pas ankthit se ajo mund të kishte infektuar të tjerët. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
IA DOLI/ 80 vjeçarja nga Durrësi fiton betejën ndaj koronavirusit
Mediat italiane nxjerrin pamjet: Si u pritën 30 mjekët shqiptarë (FOTO LAJM)
Nga sot leje edhe për pazar, çfarë duhet të dini
Parashimimi i motit për sot, si pritet të nisë java
30 bluza të bardha krah Italisë, mjekja italiane shpreh falenderimet më të ndjera për Shqipërinë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media