Home Shqipëri
500 mijë të prekur e 22 mijë të vdekur, shifrat zyrtare nga COVID-19 në të gjithë botën
Shifra të frikshme janë zbuluar nga zhvillimet e fundit në botë nga koronavirusi i ri, COVID-19.

Nga raportimet e fundit zyrtare, ka arritur në 500.542 mijë numri i personave të prekur nga koronavirusi në të gjithë botën.

Deri tani raportohet se janë 22.334 të vdekur dhe 121.214 të shëruar.

Në gjendje kritike për jetën janë 18.171 njerëz dhe 338.268 të tjerë nën mbikëqyrje mjekësore.

Virusi COVID-19 ka prekur tashmë 199 shtete të botës.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
IA DOLI/ 80 vjeçarja nga Durrësi fiton betejën ndaj koronavirusit
Mediat italiane nxjerrin pamjet: Si u pritën 30 mjekët shqiptarë (FOTO LAJM)
Nga sot leje edhe për pazar, çfarë duhet të dini
Parashimimi i motit për sot, si pritet të nisë java
30 bluza të bardha krah Italisë, mjekja italiane shpreh falenderimet më të ndjera për Shqipërinë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media