Home Shqipëri
Pacienti me koronavirus në Shkodër, u dyshua se kishte infektuar mjekët
Rasti i pacientit nga Puka që rezultoi me koronavirus në spitalin e Shkodrës, vuri nën alarm institucionin pasi i infektuari kishte pasur kontakt me disa mjekë dhe infermierë.

Dhjetë punonjës të spitalit iu nënshtruan menjëherë analizave, përgjigjet e të cilave janë publikuar sot. Bëhet me dije se asnjë nga stafi i spitalit nuk është infektuar, pasi testet kanë rezultuar negative.

Kujtojmë se pak më parë u konfirmua se vajza dhe bashkëshortja e pukjanit kanë rezultuar gjithashtu me koronavirus.

Deri më tani janë konfirmuar 174 raste me Covid-19 në vendin tonë, 17 prej të cilëve janë shëruar, ndërsa 6 kanë humbur jetën.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Mjekët dhe infermierët në Lezhë refuzuan shpërblimin 5 mijë lekë, Rama nxjerr "versionin e ri"
Harta zgjerohet në Korçë, infektohet shefi i Personelit të Policisë Kufitare
Përfshihet nga flakët lokali i i burrit të deputetes në Lungomare
Sherr mes fqinjve, dy vëllezërit thyejnë rregullat e karantinës dhe bëjnë për spital babë e bir
Sot vetëm 6 raste të reja, ka shpresë në Shqipëri për luftën ndaj koronavirusit?

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media