Home Shqipëri
Mori pjesë në protestën e teatrit, jep dorëheqjen vajza e zv/ministrit
Pas pjesmarrjes në protestën e Teatrit ka dhënë dorëheqjen, drejtoresha e Shtëpisë Muze "Ismail Kadare", Ana Shkreli.

Mesohet se vajza e zv.ministrit të Infrastrukturës, Artan Shkreli dhe partnerja e kreut të FRPD-së, Belind Këlliçi, është larguar nga detyra.

Ana Shkreli edhe pse ishte drejtuese e një institucioni që varet nga Bashkia, mori pjesë në protestat e qytetarëve që pasuan rrëzimin e Teatrit.

Nuk dihet nëse pjesëmarrja e saj në protestë ka ndikuar në largimin e saj nga detyra apo nëse bëhet fjalë për motive të tjera personale.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Plas sheshit droga në Mallakastër, 46-vjecari e mbjell në oborr
Mbolli fidanë me kanabis në stanin e tij, pranga 60-vjeçarit në Mallakastër
Ish-kryebashkiaku: Më i zoti se Kadri Roshi, jepini Ramës një OSCAR!
Saimir Tahiri nuk ndalet: Kërkoj pafajësi të plotë!
Qeveria ndryshon paketën e dytë që shpërndau 40 mijë lekë për punonjës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media