Home Shqipëri
Deklarata e habitshme e Sandër Lleshajt: Dhuna dobi publike, polici e ka për detyrë të rrahë!
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj mbrëmjen e sotme ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin "Java".

Lleshaj ka deklaruar se sipas tij, punonjësit e Policisë kanë për detyrë që të dhunojnë të gjithë ata qytetarë që shkelin ligjin, madje e ka quajtur dhunën "dobi publike".

"Punonjësi i Policisë ka për detyrë të ushtrojë dhunë në dobi publike.Dhuna është monopol i shtetit, dhe ka të drejtë ta bëjë në mënyrë të ligjshme atë.

Kushdo tjetër që ngre dorën ëshë në kapërcim ligji. Punonjësi i Policisë ka për detyrë të ushtrojë dhunë në dobi publike.

Nëse je gati të shkelësh ligjin duhet të jesh gati edhe për pasojat," tha Lleshaj. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:
GOLI
e Premte 22 Maj 2020, Ora 21:35
E PRA ÇUNI FLISKA PA DOREZA...ESHTE FARE E SAKTE-UNIFORMAT E RENDIT JANE TE STERVITURA DHE E KANE DETYRE LIGJORE PER TE VEPRUAR EDHE ME RAHJE ...KU TE VAJTISH NEPER BOTE,PER UNIFORMAT E RENDIT RAHJA ESHTE DETYRIM LIGJOR...ÇDO MENDIM TJETER,THJESHT ESHTE NJE HIÇ...
Emigranti
e Premte 22 Maj 2020, Ora 21:38
O Zot çfar Ministrash injorant na kan mbir na Atdheun ton ta shumvuajtur, a thua vall i meritojm këta injoranta me na drejtu, a thua vall paskena ken ta Mallku. Mendoj se kur skena nji Opozit ta fort e ta pastër, ndodh ke Qeveria shijn e ban zullume se kët lloi Qeveritarash kena na si ky Ministar i brendshëm pa pik dinjiteti posht fara e katyne lloi Ministrave ta kujt do kjofshin majtas a djathtas
Shkruani komentin tuaj!
 
Me armë në brez gati për të qëlluar, si u kap "mat" 45-vjeçari i rrezikshëm në Tiranë
Tmerr për këmbësorët, i riu u sulej dhe i vidhte në mes të ditës
Nikoll Lesi thirrje Bashës: Mos e bëj këtë se do të të shqyejë sërish Rama
Deklarata e fortë Myslim Murrizit: Shqiptarët të bëhen gati për një '97 të dytë në shtator!
Të dhënat e fundit nga COVID-19: Sa jetë njerëzish ka marrë në të gjithë botën (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media