Home Shqipëri
Po kthehet në modelin e shëndetësisë britanike, njihuni me infermieren shqiptare
Infermierja shqiptare, Nevila Selmani po shndërrohet në modelin e shëndetësisë britanike.

Nevila Selmani, si shumë mjekë dhe infermierë shqiptarë, ka dhënë një kontribut të çmuar, me një modesti të admirueshme, në përballimin e pandemisë në Britaninë e Madhe.

Ajo është e arsimuar dhe e punësuar në një nga spitalet më të njohur privat në Londër, por ushtroi profesionin e saj përkohësisht në vijën e parë të frontit të Shërbimit Kombëtar Shëndetësor Britanik (NHS), në spitalin e Chelsea-s dhe Westminster-s të Londrës.

Çdo të enjte ne orën 20:00 të mbrëmjes, që nga kryeministri e deri tek fëmijët e vegjël bashkë me prindërit, miliona njerëz ndërpresin gjithçka dhe dalin në rrugë për të duartrokitur punonjësit e shëndetësisë në shenjë mirënjohje.

Media britanike, por edhe ajo ndërkombëtare ka fiksuar fotografinë e infermieres shqiptare Nelvina Selmani, ku duket e qeshur teksa i përgjigjet respektit dhe mirënjohjes së britanikëve po me duartrokitje.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Rama u jep lajmin e mirë shqiptarëve: Biznesit të vogël do t'i hiqen taksat deri në 2029!
A do t'a miratojë Reformën Zgjedhore pa pëlqimin e opozitës? Përgjigjet Rama
E fashuar e çalë-çalë, zbulohet si u lëndua Monika Kryemadhi (VIDEO)
Kim ia la "topin" Bashës, Rama tregon tre portat ku mund të futet
Merkel: Ky është mandati im i fundit në krye të Gjermanisë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media