Home Shqipëri
Lala zbulon detaje për atentatin ndaj Gjinit: Dyshohet se kanë vrarë një punonjës policie
"Pjesëtarë të këtij fisi kanë vrarë një punonjës policie Ndue Kaza, nëse s’gaboj. Hetuesit thonë se është histori e largët dhe e zgjidhur mes palëve..."

Pas atentatit me tritol që iu bë Preng Gjinit dje në Tiranë, zbulohen detaje të reja për të shkuarën e tij.

Gazetarja Klodiana Lala shprehet se përveç hasmërisë me familjen Reçi, familja Gjini dyshohet edhe për vrasjen e një polici.

Po sipas Lalës, hetuesit thonë se kjo ngjarje është përjashtuar nga policia si pistë e hetimit për atentatin.

"Familja Gjini ka pasur tjetër konflikt të hapur, por policia dyshon që s’ka lidhje.

Pjesëtarë të këtij fisi kanë vrarë një punonjës policie Ndue Kaza, nëse s’gaboj. Hetuesit thonë se është histori e largët dhe e zgjidhur mes palëve…”

Lala tha po ashtu se, “Preng Gjini në ‘97 ka qënë i dyshuar për grabitjen e bankës së Mirditës.

Takova një nga ish drejtuesit e burgut dhe më tha që është shoqëruar, është mbajtur disa kohë i shoqëruar.

Dikur ka qenë edhe punonjës i policisë së shtetit dhe më pas është amnistuar"-tha Lala.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
A e dini se vendosja e lapsit në gojë ju bën të lumtur?
17 muaj i humbur, gjendet pas zhdukjes misterioze trupi i 36-vjeçarit shqiptar
Rrëfimi mes lotësh të Emina Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit te këmbës (FOTO LAJM)
E zbuloi vetë Rama, ky është qyteti ku do të kandidoj si deputet
30 të arrestuar, gruaja e Olsi Jazexhiut: E morrën me makinë policie për statusin në Facebook

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media