Home Shqipëri
Rrëfehet nëna e vajzës greke që u sulmua nga shqiptari: E goditi 5 herë në qafë, bark e gjoks!
Ditën e djeshme u raportua për një ngjarje të rëndë në Torino ku një shqiptar kishte qëlluar me thikë ish-të dashurën e tij me origjinë greke.

Dy të rinjtë, të cilët sipas mediave italiane kishin një lidhje dashurie, sipas nënës së vajzës greke, ishin miq por zënka mes tyre ka nisur për punën.

"Gjithçka që dija për të ishte se ata ishin miq, asgjë më shumë. Kështu më tha fëmija im. Ky njeri ishte i sëmurë mendor..."- tha nënë e Gergia Kaltsouni,studentja 21-vjeçare e cila u sulmua me thikë nga shqiptari Jetmir Kurtsmajlaj në Torino.

Sipas medias greke, Protothema, e reja gjendet në spital por në gjendje të mirë shëndetësore pasi sulmi nuk i ka prekur organet jetike.

"Ajo ka marrë pesë plagë në gjoks, qafë dhe bark me është goditur me thikë kuzhine. Falë Zotit ajo është mirë tani dhe i shpëtoi rrezikut sepse organet e saj jetike nuk janë dëmtuar.

Ai u përpoq ta godiste në zemër dhe e shtyu fëmijën tim me gjithë forcën që i kishte mbetur në atë moment. Siç më informoi vajza ime tjetër, e cila po studion gjithashtu atje, ajo do të qëndrojë edhe një ditë në njësinë e kujdesit intensiv dhe ata do ta nxjerrin nesër.

Unë dua të udhëtoj të jem pranë saj, por fatkeqësisht nuk mundem për shkak të koronavirusit. Kushtet nuk më lejojnë të jem në krah të saj. Për fat të mirë, motra e saj është atje dhe unë mësoj gjithçka, po të mos ishte ajo, unë do të isha çmendur nga ankthi,"-ka thënë ajo nëna e vajzës së lënduar.

Sipas saj, i riu shqiptar ka pasur probleme me punën e tij, ishte pushuar dhe mendonte se vajza e tij ishte fajtore.

"Ai kishte disa probleme me punën e tij. U pushua nga puna dhe i shkoi në mendje se vajza ime ishte fajtore. Pastaj vajza ime mori ndihmë nga një psikolog sepse ai i dërgonte vazhdimisht mesazhe kërcënuese dhe ajo ishte e frikësuar.

Psikologu e këshilloi atë të qëndronte larg këtij burri sepse ai ishte i rrezikshëm dhe kishte probleme psikologjike. Vajza ime informoi policinë dhe ata i thanë asaj se mund të ngrinte një padi kundër tij.

Fëmija im, për të mos i përshkallëzuar çështjet me të, u përpoq ta qetësonte dhe pas ditësh ata caktuan një takim në një vend publik në mënyrë që njerëzit të kërkonin ndihmë nëse ai e lëndonte atë.

Ajo u sulmua të dielën në mbrëmje në një rrugë kryesore në Torino me një thikë kuzhine. Si fëmija im shpëtoi përmes krahëve të tij, unë ende nuk mund ta besoj atë,"-ka treguar nëna. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Nga Berisha tek Jul Deda, zbardhen emrat e kandidatëve të Bashës në zgjedhjet e 25 Prillit
U shanë e u kërcënuan, Tea "pajtohet" me Olsën dhe mund t'a shohim sërish në Për'puthen
Kryemadhi nuk ia përton Fevziut: Burrat zakonisht s’e mbajnë fjalën!
Ilir Beqja zbulon nëse PS do të bashkëpunoj me Tom Doshin: Nuk ia kemi nevojën!
Çfarë dhurate të ka bërë Ramushi? Anita shkrin së qeshuri me përgjigjen

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media