Home Shqipëri
Rrethuan me avionë luftarakë anijen? Greqia i përgjigjet prerë Turqisë
Vazhdojnë tensionet me Greqisë dhe Turqisë në Mesdhe. Pas akuzave se avionët luftarakë greke kanë "ngacmuar" anijen turke "Cesme" ka reaguar shtetit grek.

Greqia thotë se në zonën e Egjeut ku ndodhet anija turke, u krye një stërvitje ushtarake e Forcave Ajrore për të cilën njoftimi ishte bërë që në datë 9 shkurt, 5 ditë para ditës kur Turqia lëshoi NAVTEX-in.

Pasi Ankaraja nxori anijen "Cesme" në lundrim për mision kërkimor në Egje, pala turke akuzoi Greqinë se e ka "ngacmuar" me avionë F-16-të duke vijuar debatin në distancë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Nga Berisha tek Jul Deda, zbardhen emrat e kandidatëve të Bashës në zgjedhjet e 25 Prillit
U shanë e u kërcënuan, Tea "pajtohet" me Olsën dhe mund t'a shohim sërish në Për'puthen
Kryemadhi nuk ia përton Fevziut: Burrat zakonisht s’e mbajnë fjalën!
Ilir Beqja zbulon nëse PS do të bashkëpunoj me Tom Doshin: Nuk ia kemi nevojën!
Çfarë dhurate të ka bërë Ramushi? Anita shkrin së qeshuri me përgjigjen

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media