Home Kosovë
"Emri i Haradinajt të hiqet nga lista e Interpolit"
Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se Haradinaj duhet të kthehet në Kosovë dhe të hiqet nga lista e Interpolit, pas lirimit të rij me kusht.

"Sapo është liruar nga ndalimi policor, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Tani ai duhet të hiqet nga lista e Interpolit dhe të kthehet në vendin e tij, sa më parë", ka shkruar Pacolli në "Facebook".

kujtojmë se pas shqyrtimit të dokumentacionit për rreth një orë, Gjykata në Colman të Francës ka vendosur që Haradinaj të lihet i lirë me kusht që të mos dalë nga Franca dhe të paraqitet tek autoritetet dy herë në javë.

Ish-kryeministri ishte ndaluar një javë më parë nga autoritetet franceze bazuar në një fletarrest të Serbisë që më vitin 2004. /albeu.com/
Shkruani komentin tuaj!
 
Tërhiqet gazeta e njohur serbe: Nuk duam luftë!
Mogherini: Serbët dhe shqiptarët të evitojnë përshkallëzimin e situatës të shkaktuar nga treni
Vulin: Shqiptarët planifikuan një provokim që do të rezultonte me gjakderdhje
Thaçi për Reuters: Serbia dëshiron ta aneksojë Veriun si Rusia Krimenë
Mediat gjermane: Ballkani i brishtë, kriza e re Kosovë-Serbi
Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media