Home Kosovë
Haradinaj merr në mbrojtje Bulliqin, thotë se e ka punësuar populli
Ramush Haradinaj i është përgjigjur Avdullah Hotit dhe të tjerëve për sulmet që po u bëhen në vazhdimësi anëtarëve të Komisionit për Demarkacionin. Tha se As Shpejtim Bulliqi dhe të tjerët nuk janë palaço të rrugëve.

Haradinaj insistoi se Marrëveshja aktuale e Demarkacionit është e gabuar dhe tha se askush nuk mund t'ia devijojë rrugën kur është çështja te temat e atdheut.

“Tema është e trashëguar nga Qeveria e kaluar. Marrëveshja që u hoq dy herë... Kompetenca i kemi kështu, ekzekutivi ato materiale që i ka i aprovon ose kundërshton.

Disa materiale nuk përmbyllen me vendim të ekzekutivit. Marrëveshja e parë besoj që u gabu. S’po e them me inati, por besoj se u gabu në vijën e kufirit. Bulliqi nuk është palaço i rrugëve nuk është Florim isufi e të tjerët të rrugës. Ju keni pasë njerëz të rrugëve me të cilët jeni mburrë. Mos ju shkaktoni barrë njerëzve që kanë marrë punë prej popullit.

Nëse s'keni guxim me marr vendim ai është problem i juaji. Vendosni politikisht kur marrëveshja të vijë në tavolinë. Asnjë temë nuk ka me mbetë pa u trajtu", u shpreh ai.


Dërgoja mikut në:

Ahhaa
e Enjte 7 Dhjetor 2017, Ora 14:15
Qeveria aktuale koti flet shume e pun per te kryer hiq-fare.vetem krymistra-zevendsmistra di lamushi per te emruar.sa i turpshem njeri
Shkruani komentin tuaj!
 
Jahti i Titos shndërrohet në muze (FOTO LAJM)
Nesër fillon Testi i Maturës, vazhdon shpërndarja e pyetjeve online (FOTO LAJM)
Burri ther me thikë 17 herë gruan e tij në Graçanicë, ajo kishte foshnjën në duar
Në QKUK s'ka barna për të sëmurët me kancer
Serbia po mban të bllokuar linjën energjetike Kosovë - Shqipëri

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media