Home Kosovë
Pas takimit me Thaçin, Hahn ka një porosi për partitë
Presidenti, Hashim Thaçi ka pasur një takim me Komisionerin Evropian për Politikën e Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn, gjatë Samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Sofie të Bullgarisë.

“Duhet më shumë angazhim i përbashkët i të gjithë akterëve politikë në Prishtinë për të bërë hapat tjerë të Kosovës në rrugën drejt Bashkimit Evropian”, ka shkruar Hahn në Twitter.

“Progresi në dialogun me Serbinë është kyç”, ka shtuar ai.

Hahn ka thënë se me Thaçin kanë pasur biseda të frytshme.
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Kërkohet paraburgim për të dyshuarin e vrasjes me thikë të 17 vjeçarit
O'Connell vlerëson këtë iniciativë të Presidentit Thaçi
Deputetët Zafir Berisha dhe Besa Gaxherri akuzojnë Hashim Thaçin
Diktatori Milloshevic është shitur 10 milion dollarë
Zhduket i riu nga Gjakova, familjarët kanë një lutje për të gjithë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media