Home Kosovë
Veterani i gjallë gjen veten dëshmor në një libër për UÇK
Në disa rreshta të librit “Drenica djep i UÇK’së dhe Batalioni I”, Skënder Gjeli e pa edhe emrin e tij.

Ish-ushtari i UÇK’së në zonën e Drenicës u habit kur gjeti veten në të, jo pse nuk është meritor, por se për të ishte shkruar se ishte i vdekur.

Mirëpo edhe pse në libër u bë dëshmor, duke qenë gjallë, këtij hatri nuk i mbeti.

Hamdi Thaçi, autori i librit që u promovua javë më parë e që flet për batalionin e parë të Brigadës 114 Fehmi Lladrovci nuk po i përjashton gabimet teknike.

Por hatri i mbeti dikujt tjetër. Platon Bucolli që thotë se në libër nuk u përmendën aksionet e ushtarëve të UÇK’së në të cilat ka marrë pjesë edhe ai. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Ndërrohet përbërja e trupit gjykues në gjykimin e Azem Sylës
Djali i Hamëz Jasharit zgjidhet kryesues i Bordit të AZHRV
Vizitat e Pacollit pa sukses, Kosova nuk ka mbështetje në KE
Politikani serb tregon presionin që ka prokuroria në vrasjen e Ivanoviçit
Gjykata e Apelit po vlerësohet e dështuar, a do të merren masa?

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media