Home Kosovë
Mbërrin në Prishtinë kryeministri i Malit të Zi
Ka arritur në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’ kryeministri malazez, Dushko Markoviq.

Markoviq është pritur nga zv/kryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj dhe disa zyrtarë të tjerë.

Ndryshe sipas agjendës së dërguar nga zyra e kryeministrit, Markoviq do të qëndrojë në Kosovë dy ditë.

Gjithashtu është bërë e ditur se në orën 18:00, Markoviq të mbajë një konferencë për media, në të cilën pritet që të flitet edhe për çështjen e demarkacionit me Malin e Zi.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Turqit në Prizren i binden Erdoganit, shesin iPhonët
Arrestohet në Kukës, kosovari i kërkuar në Suedi për vrasje
Albin Kurti bën paralajmërimin e fortë: Thaçin do e largojmë me protesta dhe ...
Karkaleca, verë italiane dhe 62 euro vetëm ujë, del fatura e drekës luksoze të Hashim Thaçit (FOTO LAJM)
Dreka luksoze e Hashim Thaçit, piu 10 litra verë italiane me vlerë 500 euro

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media