Home Kosovë
Heqja e flamurit kombëtar në Kosovë, reagon ish-ministri
Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj, ka reaguar në lidhje me heqjen e flamurit kombëtar ditën e djeshme në Kosovë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai ka treguar zhgënjimin e tij de mënyrën e trajtimit të flamurit kombëtar.

“Si ushtarak, atdhetar, kontribues ne jeten shoqerore dhe politike mbarekombetare, ndjehem i tradhetuar nga ata me te cilet mendoja e kisha te perbashket kauzen e shqiptarise.

Te jesh shqiptar me dinjitet, nuk ka qene kurre e as nuk eshte e lehte, ne te kundert eshte e veshtire dhe nuk te jep lehtesine e te qenit pjestar i nje kombi te madh, por ama eshte frymezuese, inspiruese dhe e mrekullueshme njekohesisht te jesh vetvetja dhe te perpiqesh deri ne vdekje per kombin tënd”, shkruan ndër të tjra Demiraj. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

AlKs
e Mërkurë 14 Shkurt 2018, Ora 22:09
Shqiptar te mjere
Nuk behemi jo servila serbosllav e grek
Shkruani komentin tuaj!
 
Turqit në Prizren i binden Erdoganit, shesin iPhonët
Arrestohet në Kukës, kosovari i kërkuar në Suedi për vrasje
Albin Kurti bën paralajmërimin e fortë: Thaçin do e largojmë me protesta dhe ...
Karkaleca, verë italiane dhe 62 euro vetëm ujë, del fatura e drekës luksoze të Hashim Thaçit (FOTO LAJM)
Dreka luksoze e Hashim Thaçit, piu 10 litra verë italiane me vlerë 500 euro

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media