Home Kosovë
Policit që u sulmua nga vëllai i Rexhep Selimit nuk i mbaron makthi
Pas 48 orë suspendim nga puna, Inspektorati i Policisë së Kosovës ka marrë vendim për policin që ditë më parë ishte sulmuar nga Ramadan Selimi, vëllai i deputetit të Vetëvendosjes, Rexhep Selimit.

IPK-ja ia ka zgjatur suspendimin të njëjtit, mirëpo duke mos dhënë ndonjë arsyetim pse është marrë një vendim i tillë.

Ndërkohë, javën e kaluar IPK-ja përmes një komunikate për media kishte sqaruar se pas zbatimit të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë është bastisur një lokacion në Lagjen e Spitalit në Prishtinë ku janë konfiskuar armë të ndryshme që do shërbejnë për procedurën penale të mëtutjeshme.

“… hetuesit e IPK-së kanë zbatuar urdhëresën e lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë dhe kanë bastisur një lokacion në Lagjen e Spitalit në Prishtinë ku janë konfiskuar një pistolete me karikator, një armë me mbishkrimin THOMSON, dy fishekë gjuetie, gjashtë fishek të ndryshëm (dyshohet të jenë pistolete), 7 thika të modeleve të ndryshme, shufër metalike, boks metalik etj. që do shërbejnë për procedurën penale të mëtutjeshme”

Ndërsa Prokuroria e Prishtinës nuk ka kërkuar ndonjë masë të paraburgimit për zyrtarin policor, i cili ishte arrestuar të premten nën dyshimin për keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe armëmbajtje pa leje.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Imer Beka kishte deklaruar se të dyshuarit me inicialet A.I. i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë, por më pas me vendim të prokurorisë i njëjti është liruar në procedurë të rregullt.

Ndryshe, Ramadan Selimi u arrestua më 2 marsit nën dyshimin se kishte sulmuar zyrtarin policor. /Indeksonline/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Për pjesmarrjen e Spanjës në Samit, rrezikon heqja e flamurit të Kosovës
Daçiq: Japim gjithçka për Serbinë, por Serbinë se japim për asgjë
Fruthi pushton Serbinë, shqiptarët e Preshevës pa spital
Serbia paguan 18 mijë euro për lindjen e një fëmije më shumë
Haradinaj disa ditë para se ta miratojë demarkacionin shëtit në mal

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media