Home Kosovë
Diplomati amerikan: SHBA e konsideron Serbinë shtyllë të stabilitetit në rajon
Diplomati amerikan, Wes Michel, pas vizitës që sot i bëri Kosovës, pasdite qëndroi në Serbi.

Ai atje u prit nga ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Dacic, shkruajnë mediat serbe.

“SHBA-të e konsiderojnë Serbinë si shtyllën kurrizore të stabilitetit në Ballkan”, ka thënë Michel, gjatë takimit me Dacic, të cilit i dhuroi një ribotim të deklaratave të presidentit amerikan Woodrow Wilson në Kosovë nga “New York Times”, në qershor të vitit 1918 .

Ai theksoi se SHBA-të e kanë konsideruar gjithmonë Serbinë si njërin ndër vendet më të rëndësishme të rajonit. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
​Thaçit dhe Haradinajt u kërkohet llogari për bisedimet në Bruksel
Sveçla habitet pse Shpendi nuk reagoi për kalimin e Kadajt në AAK
Insiston Brukseli, të themelohet Asociacioni
Prokuroria Speciale pezullon grevën ende pa e filluar mirë
Daut Haradinaj: Shpend eja me ne

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media