Home Kosovë
BERZH, kredi për efiçiencë të energjisë
Izolimi i shtëpisë është vec një investim që kosovarët do të mund ta bëjnë me kredi, me qëllim që të kursejnë energji.

Tani e tutje, për cdo intervenim në shtëpi apo pajisje shtëpiake me kësi qëllimi, me faturë, do të mund të kthejnë 15 deri 20% të parave, për të cilat është kujdesur Banka Evropiane për Rindertim dhe Zhvillim.

Për investime që do të ngrisin eficiencën e energjisë, BERZH ka ndarë 8.5 milionë euro, për të cilat ka nënshkruar linja kreditore me tri institucione financiare në Kosovë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
​Thaçit dhe Haradinajt u kërkohet llogari për bisedimet në Bruksel
Sveçla habitet pse Shpendi nuk reagoi për kalimin e Kadajt në AAK
Insiston Brukseli, të themelohet Asociacioni
Prokuroria Speciale pezullon grevën ende pa e filluar mirë
Daut Haradinaj: Shpend eja me ne

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media